Чигиринський міський парк “Замкова Гора”
У центрі міста, мов повноправна господиня, — Замкова гора. У ХVІІ ст. на тезці Замкової гори височіла Чигиринська фортеця. Свого часу вона витримала немало облог та відбила силу-силенну штурмів турків, тож, звісно, й “пом’яли” її добре. Нині у фортеці відреставрували лише невелику частину — бастіон Петра Дорошенка.

Замкова гора — цілий епохальний клондайк. В 1967 році на її вершині встановлено пам’ятник Богдану Хмельницькому. Тож гору ще називають Богдановою. Тут же височіє й важкий кам’яний хрест на честь героїв побоїщ із польсько-шляхетськими та турецькими загарбниками XVI—XVII сторіч.

Уздовж схилу гори тягнуться кам’яні сходи 1912 року й пам’ятний знак — у 1843 та 1845 роках у Чигирині бував Тарас Шевченко. Тут, на гірських схилах, Кобзар творив: ескіз офорту “Дари в Чигирині”, малюнки “Чигирин з Суботівського шляху”, “Чигиринський дівочий монастир”, вірші “Чигирине, Чигирине”, частину поеми “Гайдамаки”, “Свято в Чигирині”.


Біля підніжжя Замкової гори розташувався двоповерховий будинок. Це музей Богдана Хмельницького, де зібрані предмети першої необхідності та розкоші козацьких часів. Музей відтворили у 1995 році за малюнками та кресленнями “Присутственних місць” (повітової управи). У ХVІ — ХVІІ сторіччях тут стояла найдавніша чигиринська церква з козацьким цвинтарем. Нині поряд із музеєм — Каплиця Святої Покрови, в якій перепоховано останки козаків та мешканців міста, які загинули під час набігів турків і татар у ХVІІ сторіччі.
Вхід до музею Хмельницького — 3 гривні для дорослих, для дітей — 1, 50 грн. Майте на увазі, що в п’ятницю він працює до 16.00, а в суботу та неділю — до 15.00. Окрім цього, в екскурсію по заповіднику входять відвідини Замкової гори, Суботова та відкритої території Холодного Яру. Для групи екскурсія на кожен об’єкт — 20 грн.

інше джерело:

З врахуванням важливості міста і його пам'ятників для історії і культури України в 1989 році був створений Чигирінський державний історико-культурний заповідник. У 1995 році, коли проходили торжества присвячені 400-річній річниці від дня народження Б.Хмельніцкого, Указом Президента України заповіднику в Чигирині привласнений статус Національного.
У центральній частці міста знаходиться пам'ятник садово-паркового мистецтва - Замкова гора. Звідти відкривається прекрасна панорама Чигирина і його околиць. Тут увазі туристів запропонують цікаву розповідь екскурсовода про історію міста, древні легенди. Запропонують оглянути видатні пам'ятники історії, архітектури, монументального мистецтва: величний монумент Богдану Хмельницькому (висота 18,6 м., зведений в 1973 р.); кам'яний хрест на честь героїв битв з польсько-шляхетськимі і турецькими завойовниками 1596-1597 гг.,1677-1678 рр.(зведений в 1912 р.); реконструїрований бастіон П.Дорошенка - фрагмент Чигирінськой фортеці XVII століття.
Біля підніжжя замкової гори розташований музейний комплекс - архітектурна домінанта Чигирина. Построєний в 1995 році по малюнках і кресленнях "Присутствених місць" (повітової управи) зачала XIX століття за проектом архітектора І. Кедріна (проект відтворення архітекторів С.Килессо і М.Андрущенка).

Поряд з музейним комплексом знаходиться каплиця Покриви Пресвятої Богородиці. Побудована в 1995 році в стилі українського бароко за проектом архітектора С.Килессо. У ній перепохоронени останки 263 козаков і жителів міста Чигирина з кладовища XVII століття, знайдені під час археологічних розкопок.
У відреставрованій будівлі зачала XX століття, біля міського парку ім. Т.Г.Шевченко, знаходиться археологічний музей, де представлені унікальні речові пам'ятки древніх історичних культур Середнього Придніпров'я. Тут же знаходиться виробнича база заповідника, гончарна майстерня і відділ відродження народних промислів, в якій працюють знатний гончар, заслужнений майстер народної творчості України, Я.М.Брюховецкий і його учні.


Создан 03 окт 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником